رول آپ‎‎ چیست؟

رول آپ | پخش رول آپ | استند رول آپ

رول آپ ‎که با نام دیگر استند ‎‎ نیز شناخته می‎شود، یک متریال چاپی است و در داخل یک قوطی آلومینیومی با یک فنر جمع شده است. رول آپ‎‎ به شکل ایستاده بود و در آن عموما پلات لمینت، کنواس یا سینتاتک است که حمل و نقل و نگه داری آنرا فوق العاده تسهیل می‎بخشد. رول آپ‎‎‎ها‎ انواع مختلفی دارد که به شکل دو دسته رول آپ‎‌ها‎ی ثابت و رول آپ‎ها‎ی موتوردار یا گردان می‎باشد.

Print

موارد استفاده از رول آپ ‎‎‌های ثابت و متحرک

  • رول آپ‎‎‌ها‎ی ثابت در غرفه‌ها‎ی نمایشگاهی که فضای کمی دارند، مناسب تر می‎باشند.
  • رول آپ گردان یا متحرک برای فروشگاه‌ها‎یی که چند محصول یا برند خود را با یک سازه تبلیغ می‎کنند، قابل استفاده است. توصیه می‎شود از این نوع رول آپ‎‎ در غرفه‌ها‎یی که فضای مناسب و بزرگتر از ۱۲ متر می‎باشد، استفاده شود.

انواع رول آپ ‎‎

  • رول آپ ‎‎‌ها‎ می‎توانند دو طرفه یا یک طرفه چاپ شوند بر این اساس می‎توان به شش نوع رول آپ‎‎ اشاره نمود:
  • رول آپ‎‎ پایه پهن
  • رول آپ ‎‎‌ها‎ی آویز گردان
  • رول آپ ‎‎‌ها‎ی ساده یکطرفه
  • رول آپ ‎‎‌ها‎ی گردان یکطرفه
  • رول آپ ‎‎‌ها‎ی گردان دو طرفه
  • رول آپ ‎‎ گردان دو طرفه با‌ها‎لوژن

پشت استند یا سازه نمایشگاهی رول آپ‎ها‎ی یک طرفه‌ها‎ رو به دیوار یا محلی که دید ندارد، می‎باشد. رول آپ‎‎‌ها‎ی دو طرفه نیز در موقعیتی قرار می‎گیرند که هر دو طرفه آن قابل مشاهده است. برای مثال رول آپ‎‎‌ها‎ی غرفه‌ها‎ی جلوی فروشگاه که یک سمت آن بیرون فروشگاه را پوشش میدهد و سمت دیگر برای مشتریانی که داخل فروشگاه هستند، تبلیغات را به نمایش می‎گذارد.

استند رول آپ برای فضای بیرونی و سرباز خیلی مناسب نیست و استفاده ایندور یا فضای داخلی دارد. در متریال‌ها‎ی مورد استفاده رول آپ‎‎، پلات لمینت به علت خاصیت ضد آب و ضد پاره شوندگی محبوبیت بیشتری دارد.

چاپ یا بنر یا پلاتی‎ در پایه استند رول آپ یا سازه آلومینیوم از اهمیت ویژه ای دارد که بر روی آن به عنوان تبلیغات چاپ می‎شود. مشتریان می‎توانند با سفارش رول آپ‎‎ خود از شرکت‌ها‎ی چاپ ضمن برخوداری از مزیت چاپ ۸ رنگ با کیفیت عالی و جنس کاغذ‌ها‎ی مختلف بهره مند شوند. نصب کردن رول آپ ساده بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد. در هنگام تحویل از مراکز چاپ می‎توان نحوه نصب آن را جویا شد.

رول آپ‎‎ رو میزی

رول آپ رو میزی دارای سایز در با‎ عرض ۳۰ و ارتفاع ۴۲ سانتیمتر می‎باشد. وزن آن بیشتر از یک کیلوگرم نخواهد بود. از جمله مزایای این نوع رول آپ،‎ وزن سبک آن است که حمل و نقل آن را تسهیل می‎کند. رول آپ ‎‎‌ها‎ به سادگی قابل برداشتن می‎باشند و این ویژگی موجب شده تا طرفداران زیادی در میان فروشگاهها داشته باشد.

علاوه بر فروشگاه‌ها‎، رول آپ رو میزی با اندازه مناسب و مزایای یاد شده می‎تواند برای معلمان، کارمندان، غرفه داران و… نیز مفید باشد. بسیاری از ارگانهای دولتی نیز به منظور تبریک و تسلیت و یا یادبود مراسمات خاص، از رول آپ ‎‎‌ها‎ی ایستاده استفاده می‎‎کنند. لازم به ذکر است که موفقیت رول آپ‎‎‌ها‎ به نوع چاپ و هنر مرکز انتشارات نیز بستگی دارد. به هر میزان که کیفیت چاپ دیجیتال بر روی رول آپ بیشتر باشد، به همان میزان نیز تاثیرگذار خواهد بود. به عبارت دیگر چنانچه کیفیت چاپ بر روی رول آپ‎‎ نامطلوب باشد، که ممکن است به علت چاپ نشدن رنگ‌ها‎ی اصلی‎ و یا نوشته اتفاق افتاده باشد، از میزان اثرگذاری تبلیغات و جلب توجه می‎‎کاهد.