قیمت چاپ افست

چاپ افست | قیمت چاپ | تعرفه های چاپ

در مقالات پیش گفته شد که چاپ افست بهترین شیوه چاپ برای چاپ هایی با تیراژ بالاست. علاوه بر کیفیت چاپ افست و دستگاه های چاپ افست که برای چاپ هایی با تیراژ بسیار بالا مناسب است هزینه چاپ افست بیش از چاپ دیجیتال بوده و این امر سبب می شود که برای چاپ های محدود مناسب نباشد.

زینک ورقی فلزی، پلاستیکی یا کاغذی با ابعاد مشخص است که در لیتوگرافی طرح مورد نظر برای چاپ را روی آن کپی می‌کنند و در چاپ افست از آن استفاده می‌شود و برای هر کار چاپی بدون در نظر گرفتن تعداد تیراژ باید ساخته شده و گران است.البته شیوه های جدید چاپ افست نیاز به زینک را به شدت کاهش داده و این نوید بخش اتفاق خوبی در قیمت های افست است.

چاپ افست

فروش کالا به قیمت مناسب و در زمان مناسب همان چیزی است که باعث می شود یک کسب و کار پر سود باشد. هر چند استراتژی قیمت گذاری ممکن است از یک مدل کسب و کار به مدل دیگر فرق کند اما اصل انتخاب شیوه مناسب برای قیمت گذاری است که باید مورد توجه همه صاحبان کسب و کار قرار گیرد. قیمت گذاری صحیح عبارت است از سیستمی که نه تنها باعث افزایش رضایتمندی مشتری شود بلکه باید با قانون هم مطابقت داشته باشد و به سود دهی تجارت و پا بر جا ماندن آن منجر شود.

بنابراین قیمت گذاری چاپ افست می بایست هزینه های زینک و… را تامین کند و در عین حال به تمامی نیازهای مشتری هم پاسخ دهد.چرا که مشتری ناراضی به کل سیستم ضربه می زند.

برای محاسبه قیمت چاپ افست ابتدا نیاز به یک سری اطلاعات کلی داریم مثل:

  • ابعاد چاپ: اینکه کار در چه ابعادی قرار است چاپ شود.
  • جنس کاغذ: کار بر روی چه نوع کاغذی چاپ شود.
  • وزن کاغذ: کار در کاغذ با چه وزنی قرار است چاپ شود (وزن کاغذ نشانه کیفیت کاغذ است هر چه وزن بیشتر باشد کیفیت کاغذ بهتر است)
  • رنگ صفحه (کاغذهای سفید نسبت به کاغذهای کاهی زرد رنگ گران تر است)

قیمت چاپ جمع هزینه کلیه موارد بالا به همراه در نظر گرفتن برخی نکات فنی است.

بعد باید قیمت مواد اولیه را محاسبه کرد قیمت کاغذ و… ممکن است در لحظه تغییر کند و موقع خرید مواد اولیه هزینه های چاپ را متغییر کند بنابراین لازم از قیمت ها آگاه بود.

در بهترین حالت، متخصص چاپ می بایست چند نمونه قیمت بر اساس مواد اولیه با کیفیت های مختلف ارایه کند تا مشتری بهتر بتواند تصمیم بگیرد.