چاپ کتاب

چاپ کتاب مراحل مختص خود را دارد که در اینجا به طور مختصر آن ها را توضیح می دهیم

۱-آماده کردن فایل (راهنمای آماده کردن فایل را از صفحه راهنمای آماده کردن فایل  بخوانید).

در تولید و چاپ کتاب ابتدا نویسنده یک پیش نویس از متن کتاب تهیه می کند.پس از تکمیل پیش‌نویس، متن به یک تایپیست داده می شود و تایپبست شروع به تایپ آن میکند. مرحله بعدی غلط‌گیری تایپ و عنوان گذاری متن است. سپس کار به مرحله صفحه‌آرایی می‌رسد، در این مرحله طراح شروع به طراحی و صفحه بندی کتاب می‌کند، این مرحله باعث مرتب و زیبا شدن متن کتاب می‌شود. قرار دادن عکس، جدول، نمودار و غیره نیز در این مرحله انجام می گردد.

۲-ارسال و بررسی اثر و عقد قرارداد(حضوری-راه دور) وتحویل فایل نهایی به انتشارات.

پس از اینکه متن یک کتاب آماده شد، نویسینده آن می بایست با یک انتشارات برای عرضه و نشر کتاب خود یک قرارداد تنظیم کند که در آن میزان درآمد و سود خود، انتشارات و توزیع کننده به طور کامل نشخص باشد.

این قرار داد میتواند به طور فروش کامل اثر به ناشر بدون دخل و تصرف در تیراژ باسد و یا نویسنده درصدی از قیمت پشت جلد را برای خود اختیار کند.

۳-انجام مراحل اداری توسط انتشارات(شابک-فیپا-مجوز ارشاد)

اخذ شابک و فیپای مورد نیاز کتاب و دریافت نهایی مجوز نشر کتاب از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی  توسط ناشر انجام می گردد.

مدت زمان صدور مجوز از اختیار ناشر خارج می باشد.

۴-صدور مجوز چاپ توسط وزارت ارشاد

۵-آماده شدن طرح جلد

شناسنامه یک کتاب جلد آن است. طرح جلد کتاب می بایست نشان دهنده متن آن کتاب و مرتبط با مضمون کتاب باشد. زیبایی جلد، گیرایی طرح و رعایت قواعد طرح جلد از واجبات طرح یک می باشد

۶-چاپ کتاب توسط انتشارات و تحویل به نویسنده با تیراژ مورد نظر نویسنده (از یک جلد تا ۱۰۰۰۰جلد و یا بیشتر)

بنا به درخواست نویسنده یا ذینفع کتاب تیراژ تولید متغیر است، مجتمع چاپ و تبلیغات کاسپین با در اختیار داشتن دستگاه های دیجیتال و افست توانایی این را دارد که کتاب را از تیراژ یک جلد تا ۱۰۰۰۰ جلد و یا بیشتر با قیمت مناسب و سرعت بالا  تولید کند.

تا نویسنده شدن فقط یک کلیک فاصله دارید 

باما تماس بگیرید